לוגו גביע אינטרטוטו

גביע האינטרטוטו, היה תחרות לא רשמית של אופא במשך שנים רבות. לא הייתה קבוצה אחת זוכה בגביע, אלא בין 7-12 זוכות לפי מספר הבתים. ההשתתפות בטורניר, נעשתה על ידי הרשמה מוקדמת. כשהעדיפות בכל מדינה, נעשתה לפי הדירוג בליגה. כך, הפועל כפר סבא, שזכתה באליפות, קיבלה עדיפות להירשם לתחרות, ועשתה כן. 

בהמשך הגביע הפך להיות חלק מתחרויות אופ"א, כשהזוכה זו מתמודדת בסיבוב השני של גביע אופ"א. הגביע בוטל בעונת 2008. הזכיה באליפות הובילה את הפועל כפר סבא למשחקים בגביע האינטרטוטו. לצידה נרשמה לתחרות הפועל תל אביב, שהגיעה באותה עונה לגמר הגביע, וסיימה חמישית בליגה. המועדונים הישראלים הוגרלו יחדיו לבית מספר חמש, יחד עם נורשפינג השבדית, שסיימה את העונה במקום השלישי בליגה, ואדמירה מוינה, עיר הבירה האוסטרית שסיימה רביעית בליגה המקומית. שני המועדונים שיחקו בהמשך העונה בסיבוב הראשון של גביע אופ"א, והודחו בשלבים המוקדמים. 

משחק ראשון 26.6 - פתיחה מבטיחה

הפועל כפר־סבא נורשפינג (שבדיה) 2:3

האלופה לא איכזבה במשחק הפתיחה האירופאי שלה, וניצחה במשחק הבית הראשון את נורשפינג השבדית לעיני 1000 צופים. המחצית הראשונה נערכה תחת חום כבד, שהקשה על שחקני הקבוצות להגיע למצבים. אך כשהחלה המחצית השניה, השמש שקעה והסכר נפרץ.האורחים השבדים עלו ליתרון בדקה ה-53 לאחר פריצה מימין של ליט אנדרסון שמסר ליאן הלסטרום, שהמשיך מהאוויר לרשת של נוסובסקי. האלופה הישראלית הגיבה במטח שערים. שתי דקות לאחר היתרון השבדי, נקבע כדור קרן, שהוגבה על ידי פוגל. הכדור הורחק לא טוב על ידי מגן הקבוצה האורחת, לרגלי ויצמן, שהשווה מקרוב. בחלוף חמש דקות, בדקה ה-60, מימוני שלח כדור מדוייק לויצמן שהפך את התוצאה. בדקה ה-65, שום הגביה למרכז הרחבה לראשו של בן אריה, שזינק והעלה את מאזן השערים לשלוש. בדקה ה-75 נשרקה בעיטת עונשין על קו הרחבה. אנדרסון השבדי, צימק את התוצאה.  

הפועל כפר סבא גוברת על נורשפינג השוודית

משחק שני 3.7 - ממשיכים לצבור נקודות

הפועל כפר־סבא – אדמירה וינה (אוסטריה)

במשחק השני, אירחה כפר סבא את אדמירה ווקר האוסטרית, לעיני 750 צופים. האורחים הגיעו לאחר שספגו רביעיה מרגלי הפועל תל אביב במחזוק הקודם. לעומת זאת, שחקני כפר סבא עלו בביטחון מופרז, שהתבטא בחולשה של יצחק שום ונוח איינשטיין. חמש דקות מהפתיחה, הכשיל חג'ג' את קרייצ'יריק ברחבה, וגלוס בעט את הפנדל לרשת. מהצד השני, בדקה ה-9 הוכשל פוגל ברחבה, וזכה לבעוט בעיטת עונשין, אך החמיץ. כעבור 10 דקות, בדקה ה-19, השתלט איתן רביבו על כדור, וממרחק של 18 מטר, בעט שטוח מתחת לבטנו של השוער האוסטרי.

הפועל כפר סבא מסיימת בתיקו 1 עם אדמירה

משחק שלישי 6.7 - כבוד לכוחות הביטחון

הפועל ת”א – הפועל כפר־סבא 3:4 בקריית־שמונה

הפועל כפר סבא בחרה לארח את הפועל תל אביב בקרית שמונה. היא רצתה לעודד את רוחם של הלוחמים במבצע 'שלום הגליל', שמאז שהחל לא התקיימו בעיר אירועי ספורט גדולים. קרוב ל-2000 צופים הגיעו למשחק. חלק ניכר מהם לובשי חדים שקיבלו חופשה כדי להנות מכדורגל. האורחת מתל אביב גילתה עליונות והובילה לאורך כל המשחק, 3-0 ולאחר מכן 4-1, כשב-10 הדקות האחרונות, מצליחה כפר סבא לצמק את הפער ל 4-3. לזכותה של כפר סבא כבש ויצמן צמד, ופוגל שער נוסף. מהצד השני, גילי לנדאו כבש גם הוא צמד, לצד שערים של דב רמלר ומאיר נחמיאס.

הפועל כפר סבא מארחת את הפועל תל אביב בקרית שמונה

משחק רביעי 10.7 - מתחילים לאבד גובה

הפועל כפר סבא הפועל תל אביב אירופה

כעבור ארבעה ימים התקיים משחק הגומלין בין הקבוצות בבלומפילד. האירוע המעניין היחיד במחצית הראשונה היה כדור כפר סבאי שנעצר רק בקורת השער של הפועל תל אביב. גם במחצית השניה, כמעט ולא היו אירועים משמעותיים ליד השער. בדקה ה-83 אחד ממגיני הפועל כפר סבא נגע בכדור בידו ברחבה. משה סיני ניגש לבעוט את הפנדל, והכריע את המשחק.

משחק חמישי 17.7 - נחיתה כואבת בשבדיה

נורשפינג - הפועל כפר סבא

משחק החוץ האירופאי הראשון של הפועל כפר סבא התקיים בשבדיה. בשלב זה, הקבוצה עדיין ניצבה במקום השני בטבלה, בזכות התוצאות בשני משחקיה הראשונים.  הקבוצה המשיכה להציג יכולת לא טובה, והתלוננה לאחר המשחק על שיפוט עויין. במחצית הראשונה, כבשו המקומיים ארבעה שערים, ובשניה כבשו עוד צמד. רק לאחר ששוורץ הוציא שישה כדורים מרשת הקבוצה, הצליח בדקה ה-73 שום לצמק את התוצאה. בהמשך כבשו השבדים שער נוסף. במחצית המשחק הורחקו על ידי המשטרה המקומית, שני פלשתינאים שפרצו עם דגל בוער למרכז המגרש.

תבוסה כואבת לכפר סבא בשבדיה

משחק שישי 24.7 - סוף המסע

וינה הפועל כפר סבא

לאחר התבוסה במשחק הקודם, נשארו שחקני המועדון עוד יומיים בשבדיה, והמשיכו לאוסטריה למשחק גומלין עם אדמירה ווקר. המחזור האחרון לא האיר פנים לשתי הנציגות הישראליות בגביע. הפועל תל אביב, ספגה חמישיה בשבדיה, כשגם במשחקה פרצו פלשתינאים עם דגל ישראל בוער למגרש. בדקה ה-10 הבקיע סיימון שער עצמי, ובדקות ה-25 וה-60 כבשו המקומיים צמד נוסף. כך הסתיים לו המסע האירופאי היחיד עד כה של הפועל כפר סבא. אולי הוא היה סימן לעונה שעמדה להיפתח, שבסיומה ירדה האלופה ליגה.

המשחק האחרון באירופה